سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
English Arabic Persian
 

خانه » اخبار » مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تاکید کرد: ضرورت سامان دهی فعالان بخش فرهنگ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تاکید کرد: ضرورت سامان دهی فعالان بخش فرهنگ

Print This Post
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به لزوم نهادینه سازی فعالیت های فرهنگی، سامان دهی فعالان این عرصه در بخش های مختلف از جمله خبر را حائز اهمیت دانست.

گروه خبری خانه مطبوعات شهرستانهای استان تهران: برزین ضرغامی که درحاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور با خبرنگاران سخن می گفت، ضمن بیان این نکته که ضرورت کسب تخصص در هر یک از حوزه های فرهنگی جزو بدیهیات است، اظهارداشت: تلاش مجموعه اداره کل استان تهران بر این است که با ایجاد تشکل های قانونی برای فصل های مختلف فرهنگی- هنری، زمینه رشد و ارتقای سطح آگاهی فعالان آن عرصه ها را فراهم سازد و اصحاب خبر نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا ورود به برخی حوزه های حساس فرهنگی از جمله خبرنگاری آسان است، گفت: اداره کل با اعتقاد به اینکه هرگونه تنگ نظری درعرصه فرهنگ مردود است، زمینه را برای همه علاقمندان به فعالیت دربخش های مختلف این حوزه از جمله خبر به طور یکسان فراهم می کند اما در نهایت آنچه که تعیین کننده خواهد بود میزان اهتمام اشخاص در مسیر کسب مهارت و رویارویی با مشکلات است.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران خاطرنشان ساخت: به طور قطع، قافله فرهنگ بدون تخصص و تعهد راه به جایی نمی برد و دراین میان، عرصه فقط  برای کسانی باز خواهد بود که ازاین دوفاکتور مهم بهره مند باشند.

ضرغامی اضافه کرد: شناخت عده ای در بدو ورود به حوزه خبرو خبرنگاری صرفا مبتنی برتوصیفات دیگران است حال آنکه بعداز ورود به گود، متوجه واقعیت هایی می شوند که قبلا هرگز از آنها مطلع نبودند وهمین، سرآغاز یک انتخاب برای آنهاست و ما هرگز نمی توانیم فرصت این انتخاب را ازعلاقمندان دریغ کنیم.

وی تصریح کرد: اعتلای فرهنگی در فضای عاری از تنگ نظری  محقق می شود یعنی باید زمینه رشد وفعالیت برای همه کسانی که درهوای آن تنفس می کنند به صورت یکسان فراهم باشد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران، تاسیس خانه مطبوعات شهرستان های این استان را مورد اشاره قرارداده و گفت: این قبیل تشکل های قانونی، ضمن ساماندهی فعالان هریک از فصل های فرهنگی، زمینه را برای رفع کاستی ها و کسب تخصص افزون در راستای نهادینه شدن امور فرهنگی فراهم می سازد. ضرغامی ادامه داد: شاید در ابتدای امر، مشکلاتی وجود داشته باشد اما به مرور زمان با رفع اشکالات، شاهد تحول چشم گیری درعرصه های مختلف فرهنگی نظیر خبرنگاری خواهیم بود.

وی برهمراهی کامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با این قبیل تشکل های قانونی تاکید ورزید.

25 دسامبر 2016  ,  19:14  , سرویس :  اخبار
  • اظهار نظر
 
 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به خانه مطبوعات شهرستان های استان تهران می‌باشد.