دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
English Arabic Persian
 

خانه » اطلاعیه ها » خانه مطبوعات وکیل اهالی رسانه در استان‌ها است

خانه مطبوعات وکیل اهالی رسانه در استان‌ها است

Print This Post
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور نماد کار تشکیلاتی و صنفی است و باید وکیل خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی در استان‌های کشور باشد.

حسین انتظامی که در اختتامیه گردهمایی سه روزه اعضای هیات های مدیره خانه‌های مطبوعات سراسر کشور به مناسبت روز خبرنگار حاضر شده بود، با بیان این مطلب افزود: توقع اهالی رسانه از خانه‌های مطبوعات که در حال حاضر روز به روز تشکیلاتی تر و منسجم تر می شود، نگاه صنفی، فراگیر و پاسخگوست.

وی با اشاره به شکل گیری اساسنامه خانه‌های مطبوعات، روند شفاف عضو گیری و شیوه دموکراتیک تاسیس در استان‌ها، حضور همه صنوف محتوایی مطبوعات در این خانه‌ها را ویژگی این تشکل صنفی عنوان کرد و گفت: اگرچه ممکن است اشکالاتی هم در فعالیت فعلی برخی خانه‌های مطبوعات در استان ها باشد اما روح حاکم و هدفگذاری این تشکل، به نفع و برای اعتلای جایگاه روزنامه‌نگاران در استان‌های کشور است و بر همین اساس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حال حاضر خانه مطبوعات را نماینده واقعی صنوف رسانه ای در استانها می‌داند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سیاست دولت در حمایت از نشریات استانی و محلی، به تغییر رویکردها در حوزه های مختلفی چون «توزیع یارانه‌ها، آگهی‎های دولتی، شیوه حمایت‌ها و…»برای نشریات محلی و استانی اشاره کرد و بر بهبود اجرای این قواعد و دستورالعمل‌ها در استان‌ها تاکید کرد.

وی پاسخگویی و دغدغه‌مندی خانه‌های مطبوعات را بسیار مهم دانست و گفت: برای حمایت و تقویت جایگاه خانه های مطبوعات، واگذاری برخی امور به این تشکل مانند برگزاری جشنواره‌های مطبوعاتی و کارگاه‌های آموزشی شروع شده است.

انتظامی همچنین با استقبال از راه اندازی صندوق قرض الحسنه خانه مطبوعات، بر شفافیت اساسنامه صندوق، شیوه عملکرد و اولویت حمایت از اعضای صندوق تاکید کرد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵  ,  ۱۱:۳۳  , سرویس :  اطلاعیه ها
  • اظهار نظر
 
 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به خانه مطبوعات شهرستان های استان تهران می‌باشد.